Zadzwoń: +48 736 855 081

Przed zakupem

Jak działa czujnik?
Czujnik wysyła falę ultradźwiękową i mierzy czas, po którym ta fala odbije się od lustra cieczy oraz wróci do czujnika. Odczyt robiony jest co 30 minut, a wynik wysyłany jest do aplikacji Aquilo.
Co zawiera zestaw z czujnikiem Aquilo?

Zestaw zawiera:

  • Nadajnik – montowany na samym dole komina rewizyjnego zbiornika, tak, żeby nic pod nim nie było (nic pomiędzy nadajnikiem a cieczą).
  • Odbiornik – montowany w domu lub innym pomieszczeniu, gdzie jest sygnał WiFi. Odległość między nadajnikiem a odbiornikiem powinna wynosić do 20 m.
  • Aplikacja “Aquilo” na telefon i w przeglądarce
Gdzie mogę zamontować czujnik?

W każdym miejscu! Nadajnik możesz umieścić w szambie lub zbiorniku na deszczówkę. Czujnik jest bezprzewodowy, dlatego bez obaw możesz mieć go w zbiorniku, który znajduje się nawet na podjeździe – nic nie będzie z niego wystawało. Problemem dla nadajnika nie są nawet żeliwne, grube pokrywy.

Czy z czujnika wystaje coś na powierzchni?

Nie, z czujnika nie wystaje żadna część. Nie ma sondy lub innego zanurzanego w zbiorniku przedmiotu. Nic nie wystaje również na zewnątrz, dzięki czemu czujnik może być montowany w zbiornikach umieszczonych w podjazdach.

W moim zbiorniku jest pompa. Czy będzie przeszkadzać czujnikowi?

Pompa w zbiorniku nie będzie przeszkadzać czujnikowi. Jeśli jednak rury wychodzące na zewnątrz zbiornika, które oprowadzają ciecz z pompy, znajdą się w polu widzenia czujnika, to odczyt może być zaburzony. Rozwiązaniem może być inny sposób montażu czujnika. Proponujemy kontakt z nami – na pewno pomożemy! Przed konsultacją z nami wykonaj zdjęcia wnętrza zbiornika, wtedy będzie nam łatwiej doradzić.

Mam kilka zbiorników. Czy można podłączyć kilka czujników naraz?

Tak, możesz podłączyć kilka nadajników do jednego odbiornika, np. kiedy masz kilka zbiorników. Pod jedno konto w aplikacji również możesz podłączyć kilka nadajników, dzięki czemu w jednym miejscu widzisz dane z kilku zbiorników.

Możesz także kupić wspólnie z sąsiadem odbiornik + kilka nadajników, a każdy z Was dostanie osobne konta i będzie widział tylko swoje odczyty.

Czy czujnik obowiązuje gwarancja?

Tak, urządzenie Aquilo ma 2 lata gwarancji.

Co jeśli nadajnik nie będzie działał w moim zbiorniku?

Twój zbiornik znajduje się w zbyt dużej odległości od domu, przez co nadajnik traci sygnał z odbiornikiem? W takim przypadku obowiązuje gwarancja zwrotu pieniędzy.

Czy czujnik działa podczas zimy?

Tak, urządzenie działa również wtedy, kiedy jest niska temperatura. Czujnik Aquilo bez problemu radzi sobie podczas zimy i jesieni.

Temperatura i wilgotność nie wpływają na pomiar, ale może mieć to wpływ na to, czy dane dotrą drogą radiową od nadajnika do odbiornika.

Przy montażu

Jak się montuje czujnik Aquilo?

Czujnik montuje się na samym dole komina rewizyjnego tak, żeby pomiędzy nim a mierzoną cieczą nic nie było. Najlepiej przymocować nadajnik do listwy (z kwasówki, albo aluminium) o długości takiej, jak wysokość komina, a następnie przytwierdzić czujnik na listwie już wysoko pod samą pokrywą np. kołkiem do komina.

Nie polecamy montażu w sposób wiszący w osi komina (może to powodować zaburzenia w odczycie).

Jak skonfigurować czujnik Aquilo w aplikacji?

Po zamontowaniu czujnika w zbiorniku i podłączeniu odbiornika do prądu musimy skonfigurować je. W tym celu, pobieramy aplikację mobilną Aquilo lub korzystamy z aplikacji webowej.

W trakcie konfiguracji trzeba podać nazwę i hasło do sieci WiFi, do której będzie łączył się czujnik. W aplikacji mobilnej można wpisać swoją nazwę zbiornika, ustawić odległość (cm) cieczy od czujnika, którą nadajnik będzie traktował jako 100% oraz wprowadzić ustawienia powiadomień. Jeśli nic nie będzie tam wpisane to czujnik przyjmie wartości domyślne, tj. jako 100% będzie traktował odległość 30 cm pomiędzy cieczą a czujnikiem. Nie trzeba ustawiać poziomu pustego zbiornika (głębokości zbiornika), ponieważ czujnik tego się uczy (po pierwszym opróżnieniu zbiornika nauczy się, gdzie jest dno).

Aplikacja Aquilo

Do czego służy aplikacja Aquilo?

Stworzyliśmy aplikację, dzięki której masz ciągły dostęp do informacji o zawartości zbiornika, nie musisz nawet być w domu. W aplikacji znajdziesz:

  • aktualny poziom płynu w zbiorniku,
  • przybliżony czas zapełnienia (urządzenie samo prognozuje czas, na podstawie dotychczasowego tempa zapełniania),
  • powiadomienie w momencie, kiedy poziom napełnienia zbiornika będzie niepokojący,
  • historię dotychczasowych pomiarów, aby porównać wyniki.

Aplikacja nie tylko powiadamia Ciebie o zbliżającym się terminie opróżnienia zbiornika. Może wysłać SMS do firmy asenizacyjnej, z którą współpracujesz.

Czy czujnik może działać bez aplikacji?

Aplikacja nie jest konieczna, ale bez niej czujnik nie będzie mógł powiadamiać o stanie zbiornika. Sam odbiornik nie ma sygnalizacji.

Czego mogę użyć zamiast aplikacji?

Oprócz aplikacji mobilnej stworzyliśmy aplikację webową dostępną przez przeglądarki internetowe. Dzięki niej masz dostęp do takich samych informacji, jakie są w aplikacji mobilnej, ale wszystko z poziomu przeglądarki. Jedyna różnica jest taka, że z aplikacji webowej nie są wysyłane powiadomienia i smsy.

Czy czujnik może kontaktować się z firmą asenizacyjną? SMS

Tak, czujnik Aquilo może wysyłać SMS do firmy, która zajmuje się wywożeniem nieczystości!

W aplikacji można wybrać osobę (z listy kontaktów) oraz treść wiadomości. W momencie, kiedy zbliża się termin opróżnienia zbiornika, dostaniesz powiadomienie. Z poziomu aplikacji, wystarczy, że klikniesz ikonę wiadomości – dopiero wtedy zostanie wysłany (wcześniej ustalony) sms do firmy asenizacyjnej.

Aplikacja Aquilo nie wysyła sama wiadomości SMS.

Użytkowanie czujnika

Czy czujnik zawsze musi mieć ciągły dostęp do Internetu?

Nie, urządzenie nie musi być cały czas podłączone do WiFi. Wtedy, kiedy czujnik nie będzie miał łączności z internetem, nie będą pojawiały się odczyty w aplikacji. Niektórzy klienci udostępniają czujnikowi internet, jak przychodzą z pracy do domu i to też działa.

Jak mogę zmienić sieć WiFi, do której chcę podłączyć czujnik?

Zresetuj odbiornik przez przytrzymanie przycisku RESET, znajdującego się na prawej ściance odbiornika. Po chwili dioda na odbiorniku zacznie pulsować. Wtedy połącz się z nową siecią WiFi (AQUILO_CZUJNIK_CIECZY_XXX). Wejdź na adres aquilo-konfiguracja.pl, tam wybierz swoją nową sieć WiFi i wprowadź informacje o haśle. Po wciśnięciu “Zapisz” w ciągu minuty czujnik powinien wznowić działanie w nowej sieci.

Jakie baterie pasują do czujnika? Jak często trzeba wymieniać baterie w urządzeniu?

Do nadajnika wchodzą 2 wysokoprądowe baterie litowe 3.6 V w rozmiarze AA. Przewidywany czas działania czujnika na baterii – do 2 lat, w zależności od warunków otoczenia.

Czy można wykonać odczyt na żądanie?

Na tę chwilę, ze względu na optymalizację czasu działania czujnika na baterii, nie ma takiej możliwości. Czujnik Aquilo wykonuje odczyt co 30 minut, a wynik wysyłany jest do aplikacji Aquilo.

Czy da się zalać czujnik?

Nie, czujnik jest całkowicie wodoszczelny. Zanurzenie w wodzie nie spowoduje żadnych uszkodzeń urządzenia. Jedynie może być konieczne usunięcie fizycznych zabrudzeń, jeśli takie pojawiłyby się na sensorach czujnika.